Theraplay bağlanma, öz güven, başkalarına güven ve neşeli bağlılığı yapılandırma ve geliştirmeye yönelik bir çocuk ve aile terapisidir. Ebeveyn ve çocuk arasındaki eğlenceli, sağlıklı etkileşimin doğal kalıplarına dayanır ve kişisel, fiziksel ve eğlencelidir.

Theraplay etkileşimleri ebeveyn-çocuk ilişkilerinde var olan dört temel niteliğe odaklanır: Yapı, Bağlılık, Besleme ve Mücadele.

Theraplay seansları çocuk ve ebeveyn/bakım veren arasında aktif, duygusal bir bağlantı yaratarak benliğin değerli ve sevilebilir; ilişkilerin olumlu ve ödüllendirici olarak algılanmasını sağlar.

Theraplay, çocuğunuzun davranışını benzersiz yollarla geliştirebilen özel bir oyun terapisidir.

Neşeli oyunlar ve hassas bakımın terapötik faydalarından yararlanan Theraplay, çocuğunuzla olan ilişkinizi güçlendirmeye, bağınızı ve karşılıklı anlayış duygunuzu geliştirmeye odaklanır; böylece çocuğunuzun artık sorunlu davranışlara başvurması gerekmez.

Çocuğun hayatındaki en önemli insanlar olarak bakım verenler seanslara aktif olarak katılırlar.

Theraplay ile çocuğunuzla aranızda kalıcı ve olumsuz olarak görülebilen dinamiği değiştirmek konusunda terapistinizin yardımı ile çocuğunuzla olan ilişkinizden karşılıklı keyif alır ve birbirinize daha duyarlı hale gelirsiniz.

Ebeveynler tarafından sıkça sorular sorular için tıklayınız.