Çocuklar İçin Theraplay Grupları

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Çocuklar İçin Theraplay Grupları

Çocuklar İçin Theraplay Grupları

Theraplay Türkiye tarafından çocukların sosyal becerilerini geliştirmek üzere 4-6 yaş; 7-10 yaş; 11-14 yaş; 15-18 yaş Grup Theraplay oturumları düzenlenmektedir.

 

Theraplay Grubu; yetişkin liderliğinde ve yapılandırılmış bir oyun grubudur. Duygusal iyi oluşu destekleyen oyun dolu, işbirlikçi ve besleyici aktivitelerden oluşur. Theraplay Grubu çocuğun benlik saygısını, aidiyet duygusunu, kendisiyle ve başkalarıyla ilgilenmeyi ve artan güveni geliştirme fırsatını güçlendirir. Theraplay Grubunda grup deneyimine bir çerçeve sunan dört kuralı vardır; kimse kimseye zarar vermez, hep birlikte hareket edilir, çok eğlenilir ve lider yetişkindir. Liderler çocukların sosyal, duygusal ve sıklıkla zihinsel anlamda gelişmelerine olanak sağlayan eğlenceli, bakım verici, kabul edici ve cesaretlendirici bir atmosfer yaratırlar.

 

Dış kontrol mekanizmalarını kontrol etmek yerine bir Theraplay Grubu içsel öz denetimi ve uygun şekilde ilişki kurma arzusunu teşvik eder. Theraplay Grubu oyun dolu ve eğlenceli olduğu için çocukların hoşuna gider. Ayrıca daha büyük çocuklara sosyal beceriler ile iletişim becerilerini de “öğretme” yolu olabilir. Son olarak tüm çocukların yaşamına eğlence ve enerji getirmenin mükemmel bir yoludur.

 

Theraplay Grupları sadece ekstra desteğe ihtiyacı olan çocukların değil tüm çocukların faydalanabileceği gruplardır. Günümüz çocukları erken yaştan itibaren artan bir başarılı olma baskısı ile yüz yüzeler ve sıklıkla tutarlı aile desteğine eskiye kıyasla daha az sahipler. Bu çocuklar başardıkları şeyler için değil sadece var oldukları için takdir edilme deneyiminden faydalanabilirler.

 

Grup Koşulları: 

·      Gruplar başvuru yaş gruplarına göre belirli aralıklarla farklı gün ve saatlerde açılır. 

·      Bir Grup Theraplay oturumu yaş grubuna göre 30-50 dakika sürmektedir.

·      Oturumlar haftada 1 kez gerçekleştirilir.

·      Her grupta, maksimum 8 çocuk, 1 terapist ve 1 yardımcı terapist bulunur.

·      Çalışma kapalı grup düzeninde organize edilir ve 8-12 oturum sürer.

·      Gruba katılacak çocuk ve ebeveynleri ile kayıt zamanı ücretsiz kısa bir ön görüşme yapılır.

 

Daha detaylı bilgi ve kayıt için arayabilir (0212 231 28 02), yeni açılacak gruplara katılmak için alttaki linkten online başvuru yapabilirsiniz:

Theraplay hakkında daha detaylı bilgi almak için, +90 212 231 28 02

Copyright © 2019 Theraplay® Derneği
Top